مركز تحقيقات مقاومتهاي ميكروبي
۱۳۹۷ شنبه ۲۹ دي
br ENGLISH
تاریخ: 1397/08/03 تعداد بازدید: 12
برگزاري هفدهمين همايش ميان دوره اي بيماري هاي عفوني و گرمسيري ايران
..
بسمه تعالي 
 
هفدهمين همايش ميان دوره اي بيماري هاي عفوني و گرمسيري ايران در تاريخ 2 و3 آبان با همكاري انجمن حمايت از بيماري هاي عفوني و مركز تحقيقات مقاومت هاي ميكروبي مازندران و مركز تحقيقات بيماري هاي عفوني و گرمسيري بابل در بابلسر برگزار شد. دبير علمي همايش جناب آقاي دكتر فرهنگ بابامحمودي استاد بيماري هاي عفوني و گرمسيري دانشگاه علوم پزشكي مازندران و رئيس مركز تحقيقات مقاومت هاي ميكروبي بودند. 
 كنگره با خوش آمدگويي و خير مقدم دكتر سيد عباس موسوي رئيس محترم دانشگاه آغاز گشت. ايشان با بيان اين كه سيستم ايمني ما به شدت تحت تاثير استرس و وقايعي است كه تحت تاثير روانشناختي افراد است افزود : بخشهايي از رفتارهاي ما كه به مسائل با عواقب خوب يا تاثيرات منفي منجر مي شود به شناخت ما از پيشينه ها وتاثيرات فرهنگي كه بر ما داشته است برمي گردد .

رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران گفت : تا زماني كه جامعه در درون يك مشكل جدي قرار نگيرد نمي تواند آنرا پيش بيني و باور كند و البته اين موضوع يكي از مشكلات اساسي جامعه ي ما است كه معمولا نمي توانيم ريسك ها و خطرات را قبل از بروز شناسايي كنيم.

وي از جمله ديگر مشكلات جامعه ما را عدم وجود فرهنگ برخورد محتاطانه و همراه با احتياط در مردم و روش برخورد صحيح آنان با برخي بيماري ها در حوزه رفتارهاي جنسي عنوان كرد و اظهار داشت : ما مردم محتاطي نيستيم و در حوزه سلامت خيلي بي محابا رفتارهايي را انجام مي دهيم كه در برخي موارد مي تواند بسيار مشكل آفرين باشد. در برخي بيماري ها هم كه به راحتي قابل درمان هستند طوري به پيش مي رويم تا به بحران منتج مي شوند.

رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران ضمن اظهار اميدواري نسبت به گسترش فرهنگ برخورد و عملكرد علمي در تجويز آنتي بيوتيكها، ترويج فرهنگ احتياط در جامعه و پيش بيني تهديدات و خطرات مربوط به حوزه سلامت را ضروري دانست . 
 
 
 
همچنين در ادامه دكتر سيد فرزاد جلالي رئيس دانشگاه علوم پزشكي بابل اذعان داشت: بررسي وضعيت پزشكي جامعه بعد از انقلاب علي رغم آمارهاي خوب و مناسب از لحاظ كمي، تعداد پزشك و آمارهاي بهداشت و درمان آمارهاي افتخار انگيزي است ولي مسئله كيفيت هنوز پابرجاست.
 
 
در روز اول همايش دكتر رويا قاسميان دانشيار بيماري هاي عفوني و گرمسيري دانشگاه مازندران و عضو علمي اين مركز در پنل عفونت در پيوند Soild  به معرفي كيس پرداختند و در روز دوم همايش، ديگر اعضاي علمي اين مركز به معرفي كيس و چالش هاي حوزه ي تشخيص لپتوسپيروز اشاره نمودند. 
 
  
 
برگزاري هفدهمين همايش ميان دوره اي بيماري هاي عفوني و گرمسيري ايران
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal